fb

Co ovlivní cenu životního pojištění?

Co ovlivní cenu životního pojištění?
21.9.2018

Pokud si sjednáváte životní pojištění, je důležité s pojišťovnou mluvit nejen o svém zdraví, ale také o životním stylu, který vedete, protože se zde nachází spousta faktorů, které můžou ovlivnit cenu vašeho pojištění.

Prvním zásadním faktorem je kouření. V každém dotazníku k životnímu pojištění je tato otázka položena a je to právě ten fakt, který vaše pojištění zdraží. Nekuřák má tu výhodu, že se u některých pojišťoven může těšit na zvýhodněnou nabídku. Ale pokud kuřákem jste, určitě to před pojišťovnou nezatajujte. Do budoucna se můžete vyhnout různým nepříjemnostem. Pokud by se při plnění nějaké pojistné události ukázalo, že jste tuto informaci zatajili, mohlo by se to promítnout ve výsledném pojistném plnění.


Dalším faktorem jsou preventivní lékařské prohlídky. Jednou za dva roky byste tuto prohlídku měli u svého praktického lékaře absolvovat, stejně tak by ženy ještě měly navštívit jednou za rok gynekologa a muži urologa. Nejen, že díky tomu budete mít přehled o vašem zdraví, ale hlavně se můžou jakékoliv zdravotní problémy odchytit už v začátku. A díky vaší zodpovědnosti můžete také získat slevu na životní pojištění.


Dále je nutné probrat důkladně rodinné anamnézy a dědičné choroby. Pokud některý z vašich rodičů prodělal infarkt či jiné kardiovaskulární onemocnění, trpěl neurologickou nebo dokonce psychickou poruchou, určitě byste se pojišťovacím poradcům měli o tomto faktu zmínit.  Toto riziko je v tu chvíli u vás zvýšené a poradce jej může zapracovat do smlouvy tak, aby to odpovídalo vašim požadavkům a měli jste pojištění přesně na míru.


Součástí dotazníku je také dotaz na zaměstnání. Manuální riziková povolání mají jiné specifika než ty méně riziková, tudíž je rozdíl mezi tím, zda jste administrativní pracovník nebo řidič z povolání.


A v neposlední řadě, na co byste se, se svým poradcem měli zaměřit, je životní styl vás samotných. Například je rizikovým pojištěncem člověk s nadváhou, která je způsobena právě nezdravým životním stylem a třeba také nedodržováním určitého, nařízeného režimu od lékaře. Patří mezi to samozřejmě špatné stravovací návyky, přejídání, kouření, všechny tyto nešvary, jež vedou ke zhoršení zdravotního stavu, a díky kterým jsou lidé více náchylnější k nemocem.

Neváhejte nás kontaktovat na 733 000 000, nebo na mail info@flexin.cz, případně kontaktní formulář zde. Přiřadími Vám specialistu z Vašeho okolí a vše s Vámi probere osobně.