fb

Pojištění odpovědnosti, aneb "pojistka na blbost"

Pojištění odpovědnosti, aneb "pojistka na blbost"
13.9.2018

Když se zeptáte kohokoliv ve svém okolí, co je to pojištění odpovědnosti, možná bude váhat, rovnou řekne, že nemá tušení, bude si myslet, co by to mohlo být… Ale nebude si jistý. Pokud se jej zeptáte na pojistku na blbost, tak to bude vědět určitě. Z vlastní zkušenosti víme, že tomuto pojištění se tak říká a ve skrytém významu je to správně.

Jedná se totiž o pojištění, které chrání nejen vás, ale také vaši nejbližší rodinu, proti případným nehodám, které můžou nastat. Například vezmete manželku do květinářství, po nákupech, abyste zakončili celodenní maraton pověstnou třešničkou na dortu a vyžehlili si atmosféru na pár dní dopředu. Jenže tašek není málo, navíc se ty boty pronesou a dojde k neštěstí, kdy shodíte vázy, kde mají květinářky naaranžované kytice pro zákazníky. Škoda není ve statisících, ale nějaká tisícovka to bude. Jenže vy máte pojištění odpovědnosti, proto vám to až tak nevadí. Ano, cítíte se trapně, nicméně pojistka pokryje tyto výdaje, které jsou nečekané. 


Druhý příklad. Vaše dítě jde s vámi do obchodu na běžný nákup. Máchá ručičkama, pobíhá, dožaduje se něčeho dobrého. Ve chvíli, kdy procházíte kolem regálu s alkoholem, dítě neudrží stabilitu, zachytí se o jednu láhev a spolu s ní jich padá daleko víc. Dominový efekt. Ale protože jako správný rodič máte pojištění odpovědnosti, dáte sice dítěti co proto, ovšem finanční výdaje vás tolik bolet nebudou.


Jak jste z těchto dvou příkladů pochopili, pojištění odpovědnosti je pro vás taková záchrana, když se stane něco nepředvídatelného, za co můžete jen vy sami. Pojistné plnění hradí újmu na zdraví a na majetku, za kterou budete moct vy, vaši blízcí nebo pes. Nespornou výhodou je také fakt, že touto pojistkou můžete pokrýt i škody, když vytopíte sousedy.


Tato pojistka nestojí tisíce, jak se může zdát, ale pouze pár stovek ročně, kdy budete chráněni s celou svou rodinou proti jakékoliv lapálii, do které se nechtěně dostanete. Ať už to bude srážka s jiným lyžařem na horách, rozbití sousedova okna při kopání míčem nebo pokousání slepic vašim čtyřnohým miláčkem.


Pokud tuto pojistku ještě nemáte, obraťte se na naše finanční poradce, kteří ji s vámi pořádně proberou, sjednají a vy budete od poradce odcházet s jistotou, že vás nic neohrozí.