fb

Jak pojistit domácnost?

Pojištění domácnosti vám může pomoci ušetřit nemalé částky. Je ale nutné si ho dobře nastavit. K čemu toto pojištění konkrétně slouží a jak si ho správně nastavit?

Co je pojištění domácnosti

Pojištění domácnosti slouží k pokrytí škod na majetku vaší domácnosti. Tedy nejen na věcech, které se nacházejí přímo ve vašem domě nebo bytě, ale i na zahradě nebo ve společných prostorách bytového domu.

Náhrada se vztahuje na potenciální škody způsobené poškozením, ale také i vykradením vaši domácnosti. Zničené nebo zmizelé věci tak jednoduše po vyplacení potřebné částky od pojišťovny nahradíte.

Pozor, pojištění nemovitosti je zcela jiným produktem, takže tyto dva typy nesmíme zaměnit. Toto pojištění kryje poškození samotné stavby, nikoli vybavení.

 

Jak si pojištění nastavit

Výše vyplacené pojistky se může odvíjet od několika různých způsobů výpočtu. Proto je zapotřebí si pojistné limity nastavit adekvátně, i když to bude znamenat platbu vyššího pojistného. V základu přirozeně rozhoduje hlavně součet hodnoty majetku.

Každá pojišťovna má ale vlastní metodiku výpočtu. Vzhledem k tomu, že valná většina současných tuzemských pojišťoven tento typ neživotního pojištění dnes nabízí, je potřeba při jeho sjednávání nejprve pečlivě srovnávat. Zaměřte se i na rozsah pojištění majetku, ne každý typ pojistky bude krýt například poškození způsobené vandalismem. V určitých variantách připojištění lze pojistit i věci uložené v automobilu anebo například ve skříňce v posilovně.

Zvláštní kategorií pojistek jsou ty nadstandardní, které kalkulují s vyššími hodnotami pojištěného vybavení za předpokladu, že se u vás doma nacházejí jakékoli dražší předměty a přizpůsobují tomu pojistné limity.

Na místě je tak využití nejen internetových porovnávačů. Flex INnezávislým srovnávač i skutečné poradce, kteří rádi poradí a pomohou vybrat nejvýhodnější nabídku.