fb

Jak pojistit psa?

V dnešní době si lidé pojišťují téměř vše, co vás napadne. A není žádnou zvláštností mít pojištění sjednáno i pro svého domácího mazlíčka. Psi jsou součástí rodiny, členové tak, jako vaše děti nebo váš partner, a proto se není čemu divit, že i pro něj chceme to nejlepší.

Jako člen rodiny s námi jezdí na dovolené, navštíví nespočet restaurací, ocitne se u našich přátel doma, někteří chodí i do obchodu se svými majiteli. Když se ocitne pes s námi mimo bezpečí domova, dochází k možnosti, že se stane něco špatného.

Právě proto, abychom si byli jistí, že nás nic nepřekvapí, měli bychom uvažovat nad pojištěním svého psa. Není to jen o nás, kdyby někomu náš pes způsobil škodu a my ji museli uhradit, ale je také o našem psovi. Když dojde k jeho zranění, nebo k úmrtí, v tu chvíli nám může pomoci pojištění k překonání ztráty - aspoň finanční, protože ta citová se jen tak překonat nedá.

                                                                                                      Jak pojistit psa?

Jsou tři nejčastější varianty pojištění, které můžete pro svého mazlíčka sjednat:

1) Pojištění odpovědnosti za škodu

Toto pojištění je výhodné ve chvíli, kdy náš pes způsobí nějakou škodu někomu cizímu. Může někoho vítat tak horentně, že mu drápy protrhne kalhoty. Už je škoda na světě a vy díky pojištění víte, že nad tím můžete "mávnout rukou". Nebo případ, který znám přímo ze svého okolí, kdy pes vyskočil na projíždějícího cyklistu, ten se lekl a spadl z kola. V tu chvíli vznikla škoda jak na majetku, tak na zdraví, a pokud majitel psa měl pojištění odpovědnosti za škodu, měl vyřešenou finanční náhradu a nemusel se obávat, jestli bude mít na granule pro svého psa.

2) Pojištění léčení úrazů a nemocí

U tohoto pojištění je jasné, k čemu slouží. V tuto chvíli je ovšem důležité, na jaké pojistné plnění bude smlouva uzavřena. Všichni majitelé psů ví, že veterinární výlohy jsou opravdu velmi vysoké, takže je vhodné zvolit takovou částku, aby dokázala pokrýt i ty největší zákroky. 

3) Pojištění proti uhynutí nebo utracení

Tato varianta je jednoznačná a opět si při uzavírání pojištění pohlídejte pojistné limity.
Ceny a pojistné plnění se liší podle pojišťovny, kde tuto pojistku budete uzavírat. Ať už se rozhodnete pro jakoukoliv pojišťovnu, bude to dobře, protože důležité je, že chráníte nejen sebe, ale také svého psa.