fb

Jak se nebát v letadle - 5 tipů, jak létat bez strachu

Znáte to? Léto se blíží, klade se otázka, kam na prázdniny, ale nejhezčí destinace nejsou v dosah, protože se bojíte letět. A při tom byste se tak rádi chtěli podívat do Austrálie, Ameriky, na Hawaii nebo do Thajska.

Nevzdávejte to. Existují možnosti, jak zvládnout letět i když máte strach. A to dokonce úplně bez prášků, bez alkoholu a bez drog.
 
1. Cestujte společně
 S přáteli jde všechno líp. Pokud se bojíte letět letadlem sami, protože máte pocit, že kdyby se náhodou něco stalo, nemáte ve svém okolí pomocnou ruku nebo osobu, které můžete věřit, plánujte prázdniny vždy s vícero lidmi. A to nemá jen jednu výhodu. Za prvé jsou dovolené s dobrými kamarády vždy větší zábavou než cestovat o samotě. Za druhé se máte s kým bavit v letadle, abyste mohli ignorovat strach. Za třetí to dokonce může vyjít levněji než kdybyste se vydali někam sami. 


                                                                                          Jak se nebát v letadle - 5 tipů, jak létat bez strachu 
 

2. Využijte servis asistenčních zvířat
Skoro všechny aerolinky dovolují mít u sebe vlastní zvíře, pokud jej označíte jako „emotional support animal“, zkráceně ESA. Tímto zvířetem může být cokoliv, pes, kočka, ba dokonce i například domácí prasátko nebo kachna. Vše již takhle existovalo, a vše pomohlo daným lidem překonat svůj strach před létáním. Jestli tedy máte doma nějaké zvíře, kterému důvěřujete a které vám dává pocit jistoty a bezpečí, vezmete ho s sebou. Určitě to pomůže.
 
3. Věřte statistice
Největší faktor strachu při létání je nejspíše strach před nehodou, před havárií. Proto se většina cestujících, kteří se bojí před vzdušnou nehodou, rozhodnou jet autem, autobusy nebo vlaky na dovolenou. Jenže co na to říká statistika? Když se podíváme například na rok 2017, nejbezpečnější rok od počátku letectví, se dozvíme, že ze zhruba 4 miliard cestujících zemřelo pouze 79 cestujících. To znamená, že existuje pouze 0,000000019 procentní šance, že se něco stane. Na víc se ani jedna nehoda nestala s evropským letadlem. Tím jsou aeroplány druhým nejbezpečnějším přepravním prostředkem. Bezpečnější je pouze výtah, ale tím se nedostanete na druhou stranu světa. 

                                                                                          Jak se nebát v letadle - 5 tipů, jak létat bez strachu

4. Motivujte se svou destinací
 Bílé pláže na Maledivách. Dechberoucí destinace v Thajsku. Překrásná příroda v Austrálií. Monumentální metropole v Americe. Ať už se chcete vydat kamkoliv, vaše cílová destinace může být největší motivací nastoupit do železného ptáka. Kdo by nepřekonal svůj strach před létáním když ví, že na něj čeká místo, o kterém již celý život snil. New York, Manilla, Serengeti... to jsou místa, pro která se vyplatí překonat pár hodin v letadle. 
 
5. Odreagujte se technikou
Moderní letadla jsou vybavená širokou škálou entertainmentu. Na dlouhých cestách máte možnost zhlédnout pomocí letadlových tabletů filmy, na které jste se ještě nekoukli nebo na další díly vašich oblíbených seriálů. Stejně můžete využít možnost zahrát si předem nainstalované hry nebo využít veškeré přítomné aplikace, pomocí nich můžete zabít čas a tak aspoň na chvilku zapomenout na vlastní fobií. 


                                                                                          Jak se nebát v letadle - 5 tipů, jak létat bez strachu

Konec konců by byla škoda, ztratit kvůli strachu před létáním možnost nasbírat takové velké množství zkušeností a zážitků z nejhezčích místech naší krásné planety.

Překonejte tedy s těmito tipy vaše pochybnosti a vydejte se k novým dobrodružstvím.

My Vám už jen můžeme popřát šťastnou cestu a jen připomenout ať si na cestu nezapomenete přibalit kvalitní cestovní pojištění.