fb

Převoz zraněného turisty může vyjít na statisíce

Zájem a popularita zahraničních dovolených stále roste. A nezáleží na tom, zda jedete v létě nebo zimě. Všude na vás číhají nástrahy a nebezpečí, kterým byste se měli vyvarovat. Pokud ale dojde k nešťastné události, nezbývá než doufat, že máte sjednáno cestovní pojištění, které vám s touto nastalou situací pomůže. 

Nikdo není nezranitelný nebo nesmrtelný, a hlášky typu „mi se to stát nemůže“ bohužel neplatí…

Myslíme, že strašení už bylo dost, podíváme se tedy na nějaké určité částky, které vás můžou přesvědčit o tom, že cestovní pojištění je důležité a musíte na něj myslet při každé cestě do zahraničí.
Jestli dojde k tomu, že zdravotní stav člověka nedovolí turistovi vrátit se do Česka po vlastní ose, pak nejlepší způsob převezení pacienta doporučuje lékař a musí jej schválit pojišťovna.

                                                                                       

 

Letecká přeprava

  • U této přepravy velmi záleží na zranění a třeba i destinací. Ceny se různě liší, v rozmezí od tisíce korun až do padesáti tisíc. Například u zranění – zlomení nohy – se pro pacienta řeší více sedadel vedle sebe a cena se pak odvíjí od počtu zabraných míst.
  • U závažnějších zranění se využívá Business třída, kde se cena letenky může pohybovat od 60 do 250 tisíc korun
  • Pro velmi vážně zranění nebo pooperační stavy, kdy pacient není schopen cestovat vsedě nebo je důležitý průběžný jeho monitoring, lékařský doprovod nebo podávání kyslíku, se náklady pohybují od 250 tisíc korun a v krajních případech až jednoho milionu.

 

Pozemní ambulance

  • Ze zemí EU se cena za cestu obvykle pohybuje mezi 30 až 40 tisíci korun. Cena se počítá za ujeté kilometry a nejběžněji se využívá u lyžařských zájezdů

V nedávném článku jsme si lehce přiblížili částky, které platí turista v zahraničí za to, když se mu něco stane. Pokud pojedete autem (sám/sama) a nebudete mít jinou možnost, musíte využít i některého převozu, protože nebudete moct se vrátit po vlastní ose. A když to přičteme ke všemu, co už víme, jsou to opravdu horentní sumy.