fb

Jak vydělávat víc peněz ve finančním oboru?

Úvodem bychom chtěli upřesnit, že tento článek je určen pro finanční poradce, případně pro ty, kdo o této profesi uvažují, jelikož každý obor je specifický a pro každý obor platí něco jiného.

Nyní přichází na řadu ta nejdůležitější otázka. Díky čemu lze ve finančním oboru vydělávat více peněz?

Na trhu je mnoho firem. Každá z těchto firem má své kariérní řády, a tím pádem i svůj způsob vyplácení odměny. Finanční poradce většinou postupuje v kariéře, někde získává body, někde zase něco jiného a posouvá se nahoru, a díky tomu se zvyšuje jeho provizní koeficient. Někde je finanční poradce, který má zkušenosti s oborem, již dosazen na určitou pozici s vyšším provizním koeficientem. A právě výše koeficientu, resp. výše odměny je jedním z důvodů, proč poradci migrují mezi firmami. 

Výplaty odměn pro poradce jsou různě rozloženy v čase, mnohdy i dle podmínek pojišťoven. Toto jsou ale skutečnosti, které člověk moc neovlivní a musí si pouze dobře vybrat v rámci toho, co se na trhu nabízí.

Z dlouhodobého hlediska však není výše odměny klíčovým faktorem ovlivňujícím výši výplaty. Proto není důležité, jestli někde poradce dostane o 3 % víc nebo méně.

                                                                                           

 

Co je tedy důležitější? 

Zdroje, zdroje a zase ty zdroje, krom vlastní iniciativy a motivace poradce. Jde o zdroje klientů, o jejich přísun, o možnost se k nim dostat. Někde se tomuto říká leadový business, jinde zase navolané schůzky. Možností je mnoho, klientů je mnoho, jen se k nim dostat. Protože, řekněme si to narovinu, doporučení už není to, co bývalo. Zadarmo Vám klienti kvalitní kontakty na své známé dát nechtějí. Zde je potřeba zdůraznit slovo kvalitní. Kvalitním kontaktem se rozumí ten kontakt na případného zájemce, který má opravdu zájem něco řešit.

 

Jak to vidíme my a jaká je situace u nás?

Bohužel konkurence na internetu se rozrostla natolik, že klienti získávání přes internet se hodně rozmělňují mezi několik společností. Nechceme tvrdit, že tudy cesta nevede, ale postupně začnou vznikat specializované weby na jednotlivé segmenty a potenciální klienti budou tento web vnímat jako specialistu. Náš první specializovaný projekt na refinancování hypoték, pod názvem ReHypoteka.cz jsme spustili letos o prázdninách. Je to ten typ získávání kontaktů způsobem něco za něco. A musíme uznat, že se mu vede dobře. 

Dalším kvalitním zdrojem jsou partnerské realitní kanceláře, navíc také máme vlastní realitní kancelář, jelikož propojení financí a realit vnímáme jako velmi výhodné pro všechny strany a hlavně pro klienty. Klienti vše dokáží vyřešit pod jednou střechou a hlavně ručíme kompletně za celý servis. Naši specialisti z realitní branže zařídí komplet prodej a vše s tím spojené, ale finanční poradci s kterými jsou každý den v kontaktu řeší hypotéku a vše spadá pod jedno vedení. Proč je vhodné toto řešit kompletně pod jednou střechou si přečtete již brzy v blogu naší realitní kanceláře.

V průběhu října navíc vznikne nové partnerství, díky kterému budeme pro naše poradce generovat nové potenciální klienty. Klienti budou z 80 % s aktivní smlouvou, kde poradce dostane skoro všechny informace o klientovi i smlouvě. 

 

Jak je toto možné?

Jde o klienty od poradců, kteří v oboru již před nějakou dobou skončili, jsou to většinou společnosti, které se rozhodly své kmeny vložit do rukou někoho, kdo se o jejich klienty dobře postará.

Proto je a vždy bude, klient na prvním místě a tak by to mělo být chápáno, jsme rádi, že jsme nalezli partnera, který nám důvěřuje a svěří svůj kmen do naší správy, abychom se o klienty postarali. Tohoto partnerství si velmi vážíme a věříme, že bude prospěšná pro všechny zúčastněné.

                                                                                           Finanční poradenství? Flex iN je správná volba

 

Chcete i Vy v oboru finančního poradenství povyrůst a získat nové zdroje?

Neváhejte nás kontaktovat přes kontaktní formulář, nebo napište přímo našemu kolegovi Tomášovi Bartuskovi, který se zabývá rozvojem a on s Vámi osobně vše probere. Zde je přímý kontakt – bartusek@flexin.cz

Samozřejmě, krom zmíněných zdrojů máme i zajímavé a férové odměny a celý provizní systém, díky kterému budete mít buď stejné nebo i lepší odměny, než Vám nabízí Vaše současná společnost.

V blízké době plánujeme spustit i další specializovaný web na životní pojištění, obdoba ReHypotéka.cz a také nový projekt „poradci poradcům“, který bude sdružovat individualisty na bázi rovného partnerství.

Podzim bude plný změn a nových postřehů, kterých je možné využít a posunout svůj business zase o úroveň výš.